Zakup okularów przez internet? Czy to się opłaca?

13 listopada 2020 0 Przez admin

Dziś kiedy dużą część naszych zakupów robimy online, można również rozważać zamówienie swoich nowych okularów przez Internet. Pojawiają się jednak pytania: czy to jest bezpieczne? czy to jest tańsze? czy to się w ogóle opłaca? Odpowiedzmy sobie na te pytania i porównajmy to z zakupami w salonie optycznym.

Dziś w dobrych i profesjonalnych stacjonarnych salonach optycznych mamy szereg zabezpieczeń, aby każdy pacjent czuł maksimum komfortu i czuł się bezpiecznie. Zakupy z domowego zacisza zdecydowanie bardziej zaspokajają dwa powyższe aspekty, jednak czy same okulary „z Internetu” są bezpieczne dla naszych oczu? To już temat bardziej skomplikowany. W salonach optycznych badaniem wzroku, doborem soczewek okularowych i samych oprawek zajmują się specjaliści, którzy przy pomocy odpowiednich przyrządów sprawiają, że Twoje okulary są idealnie dopasowane. Okulary zamówione przez Internet mogą być niestety źle dopasowane co ma konsekwencje dla naszego układu wzrokowego.

Kwestia cen to temat oczywisty – Internet jest tańszy, ale dlaczego jest tańszy? I czy na pewno tak jest? Podstawowe pytanie zawsze powinno brzmieć właśnie – dlaczego? Może produkty oferowane w Internecie są gorszej jakości? A może po prostu same sklepy są umiejscowione gdzieś w magazynie i nie płacą wysokich czynszów? Otóż nie. Produkty są tej samej jakości i często jest tak, że to optycy stacjonarni dodatkowo prowadzą sprzedaż internetową. Różnica w cenie wynika z usług dodatkowych – które salon stacjonarny oferuje i nie pobiera za nie opłat, to są właśnie usługi jak – badanie wzroku, wykonanie okularów na miejscu (czasami nawet w 10 minut!), pełne dopasowanie oprawy i szkieł, czy też wysyłka do domu gotowych już okularów.

Kolejną rzeczą są reklamacje. U dobrych optyków problem załatwimy na miejscu w tzw. 5 minut, czasem może trzeba będzie poczekać dzień lub dwa, rzadko dłużej. W sklepach internetowych musimy obyć się bez naszych okularów przynajmniej na czas ich podróży do sklepu i z powrotem, w najgorszym wypadku jeszcze za te wysyłki zapłacić. Zazwyczaj reklamacje okularów odbywają się bezproblemowo, chyba każdy w naszej branży zdaje sobie sprawę, że nasi pacjenci muszą mieć komfort widzenia.

Podsumujmy, można zamówić dobre okulary w Internecie i zapłacić za nie mniej, ale musimy pamiętać, że takie okulary mogą nie być dopasowane do naszego układu wzrokowego i twarzy. Dodatkowo, musimy zapłacić gdzieś za badanie wzroku, co dziś większość optyków oferuje jako bezpłatną usługę, a to tanie nie jest. Na końcu sam serwis okularów mamy zawsze blisko, na miejscu co zdecydowanie jest wygodniejsze i mniej czasochłonne. Finalnie biorąc pod uwagę całokształt – okulary przez Internet wcale nie muszą wyjść taniej niż w salonie stacjonarnym, a na pewno mogą spowodować więcej problemów. Warto się nad zakupami tak ważnego przedmiotu zastanowić czy warto, zwłaszcza, że wiele salonów optycznych oferuje promocje, zniżki i rabaty, aby spowodować, że jedyny powód do zakupów w sklepie internetowym – cena – przestaje być argumentem.

Zachęcamy do zakupu naszych Voucher’ów i skorzystania z e-konsultacji, aby zakupy w naszych salonach były jeszcze bezpieczniejsze i tańsze :).

Do zobaczenia!

Shopping vector created by freepik – www.freepik.com

Gdzie jesteśmy?